Κυπελλούχος Λέσβου ο Αετός Λουτρών | Κατατρόπωσε τον Αιολικό της Γ’ Εθνικής στα πέναλτι

ΑΕΤΟΣ ΛΟΥΤΡΟΣ

Στα πέναλτι κρίθηκε ο κυπελλούχος Λέσβου 2021-2022.

Σε ένα αγώνα γιορτή για το Λεσβιακό ποδόσφαιρο με λιγοστό κόσμο ο Αετός Λουτρών κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Αιολικού στο δημοτικό στάδιο Μυτιλήνης με 4-2 στα πέναλτι.

Η κανονική διάρκεια καθώς και η παράταση του αγώνα έληξαν χωρίς τέρματα και για τις δύο ομάδες.

Να σημειωθεί ότι στο 120′ της παράτασης αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας του Αιολικού Σίμος Συνοδινός, που είχε περάσει στη θέση του Βρονταρά και έτσι την εστία της ομάδας υπερασπίστηκε στα πέναλτι ο αμυντικός Οδυσσέας Νικολάου μην μπορώντας να αντιδράσει όπως είναι φυσικό στα σουτ των παικτών του Αετού.

Αετός: Καπταγιάννης 4 -2

Η ομάδα του Αετού Λουτρών μετά την Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Λέσβου κάνει το νταμπλ και θα αντιμετωπίσει τις επόμενες ημέρες στην Λήμνο των Ηρακλή Ατσικής για το κύπελλο του Ν. Λέσβου..